Informace pro rodiče - školní družina

10. 11. Družinová hra

Vážení rodiče, milé děti,

připravila jsem pro děti krátký okruh, při kterém děti půjdou podle indicií a cestou budou plnit úkoly. Mohou se zapojit sourozenci, ale i děti ze školy, které družinu nenavštěvují. Hra bude připravena od čtvrtka 12. 11. do neděle 15. 11.

Pokud se zapojíte a hra vám zpříjemní den, budu ráda.

Důležité: je třeba, aby každé dítě, které se chce hry zúčastnit, mělo s sebou nějakou drobnost (hračku z kinder vajíčka, rolničku, kuličku, samolepku, atp. - prosím určitě ne sladkost).

Na konci hry děti najdou krabičku s odměnami. Bude jich tam 10. Dítě do krabičky umístí svoji drobnost, kterou si s sebou přineslo, a místo ní si vybere jinou (stejný princip jako geocaching J).

Krabička - může to být krabička od krémů, léků, box na svačinu, ale i kinder vajíčko (ta žlutá plastová schránka, ve které bývá hračka).

Doufám, že nám nebude někdo chtít hru zničit. Pokud by se tak ale přece jen stalo, budu ráda, když mi dáte info, že jste někde krabičku nenašli, nebo že je třeba zničená. Sama se trasu pokusím každý den projít a stanoviště zkontrolovat.

Pokud mi budete chtít poslat fotky, které cestou pořídíte, a dovolíte, abych je mohla zveřejnit na stránkách školní družiny, budu ráda.

Upozornění na závěr

Hra je určená pro rodiny; prosím, abyste se u jednotlivých stanovišť neshlukovali. Pokud bude někdo před Vámi, nechte si rozestupy. Také je třeba si uvědomit, že všech věcí se před Vámi už někdo dotýkal. Proto zvažte možnost použití dezinfekce na ruce.

ZDE je ke stažení přesný popis cesty, abyste nebloudili (pouze pro doprovod). Doporučuji vytisknout a vzít s sebou.

Doufám, že se Vám bude hra líbit a zažijete u ní i nějakou legraci.

Martina Martinová

e-mail: mmartinova@centrum.cz

2. 11. Listopadová výzva

Všechny vás moc zdravíme,

víme, že všichni máte hodně práce s plněním úkolů do školy, ale pokud byste našli trochu času a měli jste chuť zapojit se do družinové výzvy na měsíc listopad, budeme rády. Na odkazu dole naleznete "listopadovou výzvu". Můžete si ji vytisknout. Je tam 25 úkolů. Během listopadu je můžete postupně plnit (nemusíte všechny, záleží na vás). Splněný úkol si můžete odškrtnout. Pokud nás budete chtít informovat, jak se vám daří úkoly plnit, případně poslat fotky, budeme s paní vychovatelkou rády.

Můžete psát na e-mail, případně na WhatsApp nebo SMS.

1. třída - elhruba@seznam.cz

2. a 3. třída - mmartinova@centrum.cz, tel. 776 716 635

Budeme mít radost, pokud se někdo zapojí. Zároveň chápeme, že toho teď máte hodně, proto úkol není povinný.

Moc se těšíme, až se zase sejdeme ve družině.

Listopadová výzva - ke stažení ZDE

9. 10. Prosím, aby si děti do družiny přinesly starší triko (košili) s dlouhým rukávem. Mají to na práci s barvami a nechají si ho celý rok ve družině. Už příští týden budeme pracovat s barvami na textil, tak aby si nezašpinily hezké oblečení.

6. 10. Keramika ve družině

Pondělí - 12., 19. a 26. 10.                                                                                                                                  1. třída - 13:00 - 14:00                                                                                                                                    2. a 3. třída - 14:00 - 15:00                                                                                                                        Bude se vyrábět mistička. Kdo má zájem se zúčastnit přinese do pátku 9. 10. 50Kč.

5. 10. Prosím, donést do konce týdne (9. 10.) starší tričko (ideálně dámská velikost). Budeme z něho vyrábět polštářek. Děkuji