Informace pro 2. třídu

Naše třídní fotografie 

https://veronikamachackova.rajce.idnes.cz/

26.11.

V pondělí dejte dětem, prosím, nějakou tašku, ve které si odnesou pár výkresů.

Jelikož nám začne prosinec, kupte, prosím, nějaké drobnůstky, na počet dětí ve třídě (20 ks), do adventního kalendáře. (bonbóny, samolepka, ....) Děkuji. 

23.11.

V pátek 26.11.2021 jedeme na zážitkové dopoledne do DDM Domino Hronov. Sejdeme se ráno v šatně. Pojedeme linkovým autobusem v 8:06 h, vracíme se v 11:47 h. Vstup 50 Kč a autobus uhradím z třídního fondu. S sebou: batůžek, svačinu, pití, ve škole si přibalíme boty z tělocviku. Prosím o vyplnění lístečku, který děti dostanou zítra, děkuji.

22.11.

Připomínám zítřejší exkurzi - Vánoční Potštejn. Sraz u školy v 6:20h. Vstup 185 Kč zaplatím z třídního fondu, na autobus budeme vybírat po dodání faktury. Nezapomeňte na teplé oblečení, svačinu, pití, drobné na útratu, v případě deště pláštěnku a igelitový pytlík pro případ nevolnosti.

Pokud se někdo zítra vrátí z nemocných, musí se před odjezdem otestovat.

18.11. 

V úterý 23.11. jedeme na exkurzi. Čeká nás - Hraný příběh o původu Vánoc v interiérech zámku Potštejn. Začátek máme v 8 hodin, takže si budeme muset přivstat :-) . Odjíždíme v 6.30 od školy, návrat bude kolem poledne, děti půjdou rovnou na oběd.

S sebou batůžek, svačinu, pití, případně přiměřené kapesné. Komu se dělá špatně v autobuse, kinedryl a všichni pro jistotu igelitový pytlík do batůžku. A teple se obléct, v interiéru zámku je chladno. Zde je program:

Vzdělávací vánoční program pro mateřské i základní školy je určen dětem od 3 do 15 let. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících částí, 1. divadelního představení "Betlémského příběhu" v interiérech zámku (cca 45 minut), 2. pohoštění v zámecké cukrárně (30 minut), kde děti pohostíme teplým nápojem a vánočním datlovým perníčkem, 3. prohlídky zámeckého Betlému v životní velikosti (10 minut), 4. světelná vánoční výstava a prodej dárečků (15-30 minut), kde děti budou moci zakoupit vkusné, vánoční dárečky pro rodiče či kamarády

 1. Betlémský příběh aneb putování s andělem Arielem a holčičkou Barunkou do Betléma.
  Betlémský příběh je hrané divadelní představení, které se odehrává ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámecké expozice. Děti nejprve navštíví Barunčinu staročeskou chaloupku, kde se od její maminky dovídají, jaké tradice se dodržovaly za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptává na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedná Barunka vydává na cestu dalekou, chce být u toho až se Ježíšek narodí. Bude, spolu s dětmi a andělem Arielem, cestovat nejen v čase, ale též po vysokých horách, pustých pouštích, půjde vesnicemi i lesem, potká pasáčky a lid, v Jeruzalémě se sčítající, tři vznešené krále a nenadále se octne na dobovém tržišti. Nakonec Barunka, Anděl Ariel i děti vstoupí do Betléma, kde spatří překrásný výjev Svaté rodiny.
  (cca 45 min.)
 2. Pohoštění v zámecké cukrárně
  Zveme Vás do vánočně vyzdobené zámecké cukrárny, kde na děti čeká teplý čaj a domácí datlové perníčky. Posezení dokreslí zvuk koled a do kostýmů oblečená obsluha zámecké cukrárny. Celý zámek na Vás dýchne kouzlem Vánoc.
  (30 min.)
 3. Prohlídka zámeckého Betlému v životní velikosti
  V přízemí zámeckého areálu je instalován Betlém v životní velikosti. Několik na sebe navazujících prostor, chlév, Jeruzalém, pastviny a samozřejmě tajemná truhlička, která čeká na všechna dětská přání.
  (10 min.)

 4. Světelná vánoční výstava a prodej dárečků
  Unikátní výstava hracích a pohyblivých strojků s vánoční tématikou je soukromou sbírkou od pana Jindřich Frohdeho. Průvodce vás zavede nejen do klasických staročeských vánoc, ale nahlédneme také do tradic a výzdoby z USA a Anglie. Pro všechny pak máme připraven vánoční obchůdek s perníky, svíčkami, šperk, adekorativními andílky a Betlémky. Dětem také nabízíme možnost koupě různých hraček a turistických upomínkových předmětů.
  (15-30 min.)

12.11. Plánovaný výlet na farmu Wenet v Broumově (st 17. 11.) bohužel rušíme z důvodu nemoci p. uč. třídní. O náhradním termínu zatím neuvažujeme.

Děkujeme za pochopení.


25.10.

Soptíkovo lyžování - postup přihlášení najdete v odkazu

https://zs-velke-porici2.cms.webnode.cz/l/soptikovo-lyzovani4/

19.10.

Děti mají v notýsku nabídku vánočního focení ( 9.11. v 10 hod.) Prosím, v případě zájmu vyplňte objednávku (lze i se sourozencem). 

30.9.

Od pondělí 4.10.2021 nabízím žákům doučování, které bude vždy v pondělí od 11:50 - 12:35 hod.  Žáky, které si na doučovací hodině budu chtít nechat, budou mít informaci v notýsku. V případě Vašeho zájmu, mě informujte. 

13.9.

Děti dostaly informace, které se týkají třídní schůzky 16.9.2021 od 16:00 hod. Na schůzce bych vybrala peníze za pracovní sešity 987 Kč, Rodičovská unie + kopírka + čtvrtky 200 Kč, třídní fond 300 Kč (někdo nevyčerpal ještě všechny peníze z minulého školního roku). 

8.9.

Některé děti ještě nemají obalené všechny sešity a učebnice, někomu chybí pomůcky na výtvarnou výchovu. Do pátku by to všechny děti měly mít v pořádku. Prosím, kontrolujte s dětmi připravenou aktovku a penál do školy. Jakmile někomu něco chybí, brzdí tím celou třídu. Zatím nám ještě stále nepřišly pracovní sešity na prvouku, proto děti mají okopírované listy. 

7.9.

Prosím, pořiďte dětem fólii A4 pro psaní tužkou.

Děti se po prázdninách ještě stále hodně rozkoukávají. Zatím opakujeme v matematice sčítání a odčítání do 20 a odčítání do 20 zatím bez přechodu 10. Co lze procvičovat: 5+4, 2 + 7, 9 + 5, 10 + 8, 10 + 10, 7 + 9, ,,,,,,10 - 3, 6 - 2, 15 - 4, 20 - 8, 18 - 7, ....

2.9.

Dnes si děti domů odnesly sešity na obalení. Jakmile budou obalené, vyberu si je. Zítra dětem připravte aktovku dle rozvrhu.

Do školy mají nástup 7:30 - 7:45 hod. 

1.9.

Vážení rodiče a milé děti, vítám vás v novém školním roce.

Ve středu 1.9.2021 se na děti budu těšit v naší 2. třídě, která je ve stejné místnosti, jako minulý rok.

Děti přijdou do školy v čase 7:30 - 7:45 h, končit budeme přibližně v 9:30 h. Půjdou v botách přímo do třídy. První den školy si děti domů odnesou sešity, pracovní sešity, žákovskou knížku, ve které mají rozvrh hodin. Vše, prosím, obalit a opět přinést do školy. Děti také dostanou přihlášku do školní družiny - musíte ji vyplnit z obou stran (nezapomeňte na časy odchodů, jinak se vrací na doplnění domů) a je nutné správně vyplněnou  přihlášku přinést do pátku 3.9.2021.

Cena za Ps + školní sešity

Aj........................................308 Kč

Čj (1. + 2. díl)......................130 Kč

Písanka (1. + 2. díl).............70 Kč

M ( 4 díly)...........................223 Kč

Počítáme zpaměti 2 .........41 Kč

Hravá prvouka ...................95 Kč

Čtenářský deník .................75 Kč

sešity: 644............................5,40 Kč

            510............................3,60 Kč

            513...........................14,40 Kč

            512..........................21,60 Kč

____________________________

                                        987 Kč  

Peníze za sešity budu vybírat na třídní schůzce 16.9.2021.