Testování žáků od 3.1.2022

03.01.2022

Testování žáků od 3.1.2022

(stručný přehled)

V období od 3.1. 2022 do 16.1.2022 probíhá antigenní testování ve škole 2 x týdně (pondělí, čtvrtek), od 17.1.2022 probíhá 1x týdně (pondělí). Testují se všichni žáci (i očkovaní nebo s prodělanou nemocí).

Při odmítnutí testování musí mít žák po celou dobu pobytu ve škole roušku (respirátor).

1. Pokud má žák pozitivní antigenní test, opustí školu a Vy obdržíte:

a) SMS s eŽádankou na PCR test libovolného odběrového místa

nebo b) žák dostane písemné potvrzení, se kterým jdete na PCR test libovolného odběrového místa

Nemusíte kontaktovat lékaře.

Je-li PCR test negativní, žák se vrací do školy.

Je-li PCR test pozitivní, kontaktujete lékaře, školu (i v případě testování mimo školu). Následně Vás bude kontaktovat KHS.

2. Pokud má spolužák pozitivní antigenní test:

a) v pondělí - žáci zůstávají ve škole

b) ve čtvrtek - žáci zůstávají ve škole a jdou do tzv. režimu test-to-stay tj. každý den všichni žáci podstoupí Ag test do doby výsledku PCR testu pozitivního žáka. V této době musí žáci dodržovat speciální opatření (po celou dobu roušky (respirátory), oddělená toaleta, při jídle rozestupy 1,5m).

Pokud PCR test spolužáka bude pozitivní, dostanete od KHS SMS zprávu s eŽádankou k PCR testu, informace k případné karanténě.

PCR test absolvujete po 5. dnu od posledního kontaktu s pozitivním spolužákem a v případě negativního výsledku je karanténa ukončena po 7 dnech, jinak je karanténa 14 dnů.

Bližší informace zde.