Co se děje ve škole

Florbal kraj

31.01.2023

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 jsme se zúčastnili krajského kola starších dívek ve florbale. V konkurenci 6 týmů (vítězové okresu + pořadatel) jsme obsadili pěkné 3. místo. Gratulujeme. Výsledky turnaje jsou zde.

Krabice od bot

21.12.2022

Naše škola se i v letošním roce zapojila do projektu Krabice od bot a společnými silami jsme s žáky 5.B, 6., 7. a 8. třídy mohli udělat radost 20 dětem, které nemají takové rodinné zázemí jako my. Moc všem děkuji, že se zapojili a podpořili dobrou věc! L. Zelená

S děvčaty 2., 3., 5. a 6. třídy se pravidelně každou středu setkáváme na kroužku Šikovné ručičky. Už jsme se stihly naučit základy vyšívání, háčkování a drhání a v předvánočním čase jsme si upekly vánoční perníčky.

I v letošním školním roce spolupracujeme s knihovnou městyse. Žáci sedmého ročníku se zúčastnili besedy na téma Sci-fi a fantasy literatura. Osmáci zase naopak zdokonalují své čtenářské dovednosti při práci s textem.

Dnešní hodiny anglického jazyka byly poslední v letošním roce a byly plné vánočních aktivit: jazykových her, kvízů, doplňovaček, deskových her a vánočních koled. Žáci 3.třídy si zkusili naslepo přilepit nos nejznámějšímu se sobů, Rudolfovi, aby mohl vesele táhnout saně se Santou a dárky pro děti. Hodně legrace o vánocích a šťastný nový rok! Merry...

V šesté třídě jsme si vyzkoušeli tvoření masek, které jsou typické pro oslavy španělského svátku "El día de los muertos" naše Dušičky.

Žáci 6. třídy strávili hodinu výtvarné výchovy v přírodě, aby si zkusili vytvořit podzimní LANDART. Součástí bylo i pořízení podzimních fotografií - " Jak vidím podzim JÁ"

Podívejte se na vystoupení skupiny Dark Breakers z Velkého Poříčí, která připravila pro děti světelnou show na akci Strašidelný rej dne 4.11.

V pátek 4.11. navečer silně pršelo, ale přesto spousta dětí a jejich rodičů přišlo ke škole, aby si prošlo stezku v maskách a zjistilo, kde se vlastně strašidelný rej koná. Na sále Sokolovny byly připraveny úkoly, tancování, zpívání a hlavně zábava s kamarády. Součástí byla také výstava dětských výrobků ze soutěže "Strašidýlko Emílek", kterou...