Třídní informace 4.A

19.11. Od pondělí se opět budeme ve škole ráno testovat antigenními testy (jako na jaře).


12.11.  Plánovaný výlet na farmu Wenet v Broumově (st 17. 11.) bohužel rušíme z důvodu nemoci. O náhradním termínu zatím neuvažujeme. Děkujeme za pochopení.

Od pondělí 15.11. máme změnu v rozvrhu:

Po Č  Tv  M  A  Vl

St  Č  Tv  M Vv  Vv

Mimořádně máme poslední lekci plavání v úterý 16.11. Od školy odjíždíme v 10 hodin, vrátíme se po 12. hodině, jdeme na oběd a domů.


8.11. Připomínám zítřejší vánoční focení!

3. 11.

PČ - v pátek budeme vyrábět bambule a z toho event. nějaká zvířátka. Vlnu ve škole máme, ale pokud si děti přinesou opět nějakou svoji, budu ráda. Lepší je silnější vlna. Šikovnější si mohou zkusit vyrobit malé bambulky a na to budou potřebovat vidličku se 4 hroty. Děkuji

26.10. Rodičovská unie při ZŠ Velké Poříčí a městys Velké Poříčí pořádají Lampionový průvod strašidelnou Olšinou. Sraz se strašidelnými světýlky je v pátek 5. listopadu v 18 h před základní školou. Na sebe kostým a s sebou lampion. U hasičárny bude strašidelná párty a stanoviště s úkoly, opékání (vlastních) špěkáčků, k dispozici bude teplý čaj a pro rodiče svařené víno.

V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

26.10. SOPTÍKOVO LYŽOVÁNÍ    28.2. - 4.3.2022 odpoledne

Návod na přihlášení dětí na kurz Soptíkovo lyžování

Klikněte prosím na odkaz níže a vyplňte všechny požadované kolonky. Po přihlášení Vám zašleme informace ohledně přípravy dítěte, pojištění a organizační informace. Registrujte se prosím do 15.11.2021. Až bude čas pro platbu, pošleme Vám informace e-mailem.

https://www.soptikovolyzovani.cz/reg/Vel7Po/

Pokud byste si s čímkoliv nevěděli rady, volejte na 604 785 676 nebo 771 169 019.

Děkujeme za projevenou důvěru a těšíme se brzy na viděnou.

Tým ENERGY SKI SCHOOL

www.skiolesnice.cz


22.10. Jen upřesňuji můj zápis známek do Bakalářů...

           A - absence, žák nebyl ve škole

           X - práce nehodnocena, např. z důvodu delší absence

           N - neodevzdal práci

19. 10.

PČ - prosím, aby si děti přinesli na pátek 22. 10. vatové tyčinky. 

5.10. Omlouvám se všem, které jsem zmátla uvedením špatného času doučování, už je opraveno. Připomínám, že na každé doučování je potřeba dítě znovu přihlásit e-mailem. Přečtení každého e-mailu potvrzuji, máte tak kontrolu, zda mi došel. Děkuji za pochopení.

29.9. Pro žáky se slabším prospěchem nebo po delší absenci nabízíme

možnost doučování také z Čj a M

v pondělí (příp. podle potřeby) 12:45 - 13:30 h (p. uč. Havlová)

nebo v úterý a ve středu 12:45 - 13:30 h (p. uč. Škopová).

Potvrďte prosím pokaždé předem účast dítěte na doučování na e-mail vyučujícím:  

ivana.havlova@centrum.cz 

jana.skopova@centrum.cz

28.9. Doučování (Borsová) - ve čtvrtek 13 - 13:45 proběhne hodina anglického jazyka.                                                            Prosím potvrdit účast dítěte na email: iveta.borsova@seznam.cz

24. 9.

Protože v pondělí odpadá výuka plavání, bude náhradní hodina v úterý 16. 11. v 10,00 hodin. Bude to zároveň tedy poslední plavání.

21.9. Třídní schůzka dnes v 16 h platí, zastoupí mě p. uč. Borsová, která je zároveň třídním důvěrníkem Unie rodičů.

20. 9.

Přeposílám program našeho výletu s tím, že nakonec máme sraz u Restaurace Lví dvůr pod Hradem, začínáme na Hradě a končíme na Václavském náměstí u koně.

Cílem této komentované prohlídky s průvodcem je seznámit studenty a žáky s nejvýznamnějšími památkami našeho hlavního města a podrobněji pak s památkami Pražského hradu a významnými osobnostmi našich dějin, zejména s postavou sv. Václava, Karla IV. a dalšími panovníky. Prohlídku začneme u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, kde se nacházelo centrum Nového Města, které roku 1348 založil panovník Karel IV., ukážeme si budovu Národního muzea. Z Václavského náměstí se přesuneme metrem a tramvají na Pražský hrad, kde navštívíme některé objekty a všechna nádvoří. Po cestě na Pražský hrad se na chvilku zastavíme ve Valdštejnské zahradě, je-li otevřená (pouze v období od 1. 4. - 31. 10.) na Malé Straně, prohlédneme si umělé krápníky, voliéry s výry, pávy a především budovu Senátu ČR. Na Pražském hradě navštívíme katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Basiliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Po prohlídce Pražského hradu sestoupíme Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, přejdeme přes Karlův most, navštívíme Staroměstské náměstí, kde je program ukončen. Nevyznáte-li se v Praze, požádejte našeho průvodce, aby Vás doprovodil zpět na nádraží. Možnost pauzy v Mc. Donald´s před Karlovým mostem.

  • Délka programu: 6 hodin
  • Návštěva objektů: ANO (interiéry Pražského hradu dle dohody s pedagogy - katedrála sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Basilika sv. Jiří, Zlatá ulička)


Více zde: https://www.ckvyukajinak.eu/products/a0011-seznameni-s-prahou-a-prazsky-hrad/

16.9. Ve středu 22.9. pojedeme na vlastivědnou exkurzi do Prahy (Václavské náměstí, Hrad a chrám sv. Víta, Zlatá ulička,...). Přineste prosím v pondělí 130 korun na vstupné. S sebou si vezměte svačinu na celý den, přiměřené kapesné a hlavně se oblékněte podle počasí - budeme celý den venku. Sraz u školy bude v 6:05 h, protože se před odjezdem ještě musíme otestovat! Odjíždíme v 6:3O h autobusem (kdo potřebuje, vezme si včas kinedryl), návrat ke škole počítáme nejpozději kolem 19. hodiny (samozřejmě záleží na dopravní situaci). Pokud bude zájem a čas, můžeme cestou domů zastavit v McDonaldu... Dopravu částečně uhradí škola (z projektu Šablon), počítejte tedy, že budete ještě doplácet. Doplatek propočítáme až po návratu podle faktury za autobus. 

14.9. Omlouvám se, ale z důvodu mé pracovní neschopnosti překládám třídní schůzku na úterý 21.9. v 16 h. Děkuji za pochopení.

10.9. Ve čtvrtek 16.9.2021 od 16 h Vás zvu na třídní schůzku, která se uskuteční v učebně IV.A v I. patře ZŠ. Program schůzek, event. změna dle epidemiologické situace bude na www stránkách školy. Po skončení schůzek se v 17:30 h uskuteční v učebně IV.B jednání zástupců Unie rodičů. Nezapomeňte prosím platná protiepidemická opatření (respirátory).

V pondělí se už nemusíme testovat, stačí tedy, když budete u školy v 6:50 h. Aktovky s učením si dáte do šatní skříňky.

1.9. Tak první den máme úspěšně za sebou  :-) A už máte po dlouhém odpočinku první úkoly:

přinést si obaly na sešity ( 11x A5 a 7x A4)

doplnit do Žk osobní údaje a kontakty na rodiče

zaplatit 200 Kč (Unie rodičů, kopírování a čtvrtky)

zaplatit 511 Kč (sešity, včetně pracovních)

přineste si bačkory s pevnou patou a světlou podrážkou, z bezpečnostních důvodů ne pantofle

2 ks čistých roušek

Pomůcky do 4. třídy:

2 pera, 1 tvrdou tužku na rýsování, 2 měkké tužky, pastelky, ořezávátko, guma, kružítko (stačí později), černý slabý centropen, 30 cm pravítko a trojúhelník s ryskou, průhledná folie na psaní, desky na zakládání okopírovaných listů, trhací blok na pomocné práce v hodině, 3 velké linkované podložky do sešitů (G, Př a Vl)

Na Vv a Pč:

vodové a temperové barvy, kulatý štětec (např. č. 4 a 10), plochý štětec, kelímek, hadřík, igelit na lavici, lepidlo (tekutý herkules + tuhé lepidlo v tyčince), zástěru nebo starou košili proti umazání, barevné papíry, voskovky, suché (prašné) pastely - stačí pouze menší sada 6 ks, větší nůžky (kdo má možnost, tak ještě malé nůžtičky z manikúry)

Štětce a kelímky doporučuji podepsat, protože ty se pak hromadí ve třídě a nikdo se k nim nehlásí.

Na Tv:

tričko a kraťasy nebo tepláky, mikina, sportovní obuv se světlou podrážkou do tělocvičny, sportovní obuv na hřiště

Cvičební úbor zatím nebude potřeba, protože máme do půlky listopadu plavání.

Na plavání:

plavky (ne šortky, bermudy), mýdlo, ručník, gumičku na stažení delších vlasů, na 1. lekci doporučuji župan nebo velkou osušku

Snad je to pro začátek všechno...  Už se na vás moc těším!

I. Havlová