Třídní informace 1. třída

16.5. Kroužek anglického jazyka

Z rodinných důvodů se kroužek anglického jazyka zítra nekoná. Děkuji za pochopení, I.Borsová


27.2. Kroužek anglického jazyka

Z důvodu organizace Soptíkova lyžování se v úterý 1.3. nekoná kroužek anglického jazyka. Děkuji za pochopení, I.Borsová


25.2. 

Pokyny před odjezdem na Soptíkovo lyžování zde:

 https://docs.google.com/document/d/1PkVwm82Cl_6SdUFtNad1cRYStwvdPh3A/edit?usp=sharing&ouid=106514389090694473371&rtpof=true&sd=true

16.12.

Příští středu budeme mít vánoční besídku. Zazpíváme si koledy, budeme si povídat o Vánocích, vánočních zvycích a  ochutnávat cukroví ( prosím přibalte několik kousků ke svačině ) a určitě dojde i na pěknou vánoční pohádku. Chtěla bych Vás poprosit o zakoupení jednoho dárečku v hodnotě 50 Kč. Mělo by to být něco neutrálního (pro kluka i holku). Dárečky očísluji a děti si je budou losovat. Zabalený dáreček přineste do školy. Děkuji za spolupráci.

10.12

Dnes mají děti v notýsku vlepená přístupová hesla do programu Bakaláři. Program zatím používat nebudeme, ale budou zde zprávy ohledně covidové situace, abyste byli rychle informováni o případných nových opatřeních ve škole.

Je dobré si stáhnout aplikaci do telefonu a zadat přihlašovací jméno a heslo z papírku s údaji rodičů.

Po stažení do telefonu, Vás bude aplikace upozorňovat na nové zprávy, které tam vedení vkládá. Známky tam zapisovat nebudu, budou v nadále v notýsku, omluvenky také.

https://zs-velke-porici2.webnode.cz/l/jak-pouzivat-program-bakalari/18.11. V úterý 23.11. jedeme na exkurzi. Čeká nás - Hraný příběh o původu Vánoc v interiérech zámku Potštejn. Začátek máme v 8 hodin, takže si budeme muset přivstat :-) . Odjíždíme v 6.30 od školy, návrat bude kolem poledne, děti půjdou rovnou na oběd.

S sebou batůžek, svačinu, pití, případně přiměřené kapesné. Komu se dělá špatně v autobuse, kinedryl a všichni pro jistotu igelitový pytlík do batůžku.  A teple se obléct, v interiéru zámku je chladno. Zde je program:

Vzdělávací vánoční program pro mateřské i základní školy je určen dětem od 3 do 15 let. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících částí, 1. divadelního představení "Betlémského příběhu" v interiérech zámku (cca 45 minut), 2. pohoštění v zámecké cukrárně (30 minut), kde děti pohostíme teplým nápojem a vánočním datlovým perníčkem, 3. prohlídky zámeckého Betlému v životní velikosti (10 minut), 4. světelná vánoční výstava a prodej dárečků (15-30 minut), kde děti budou moci zakoupit vkusné, vánoční dárečky pro rodiče či kamarády

 1. Betlémský příběh aneb putování s andělem Arielem a holčičkou Barunkou do Betléma.
  Betlémský příběh je hrané divadelní představení, které se odehrává ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámecké expozice. Děti nejprve navštíví Barunčinu staročeskou chaloupku, kde se od její maminky dovídají, jaké tradice se dodržovaly za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptává na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedná Barunka vydává na cestu dalekou, chce být u toho až se Ježíšek narodí. Bude, spolu s dětmi a andělem Arielem, cestovat nejen v čase, ale též po vysokých horách, pustých pouštích, půjde vesnicemi i lesem, potká pasáčky a lid, v Jeruzalémě se sčítající, tři vznešené krále a nenadále se octne na dobovém tržišti. Nakonec Barunka, Anděl Ariel i děti vstoupí do Betléma, kde spatří překrásný výjev Svaté rodiny.
  (cca 45 min.)
 2. Pohoštění v zámecké cukrárně
  Zveme Vás do vánočně vyzdobené zámecké cukrárny, kde na děti čeká teplý čaj a domácí datlové perníčky. Posezení dokreslí zvuk koled a do kostýmů oblečená obsluha zámecké cukrárny. Celý zámek na Vás dýchne kouzlem Vánoc.
  (30 min.)
 3. Prohlídka zámeckého Betlému v životní velikosti
  V přízemí zámeckého areálu je instalován Betlém v životní velikosti. Několik na sebe navazujících prostor, chlév, Jeruzalém, pastviny a samozřejmě tajemná truhlička, která čeká na všechna dětská přání.
  (10 min.)

 4. Světelná vánoční výstava a prodej dárečků
  Unikátní výstava hracích a pohyblivých strojků s vánoční tématikou je soukromou sbírkou od pana Jindřich Frohdeho. Průvodce vás zavede nejen do klasických staročeských vánoc, ale nahlédneme také do tradic a výzdoby z USA a Anglie. Pro všechny pak máme připraven vánoční obchůdek s perníky, svíčkami, šperk, adekorativními andílky a Betlémky. Dětem také nabízíme možnost koupě různých hraček a turistických upomínkových předmětů.
  (15-30 min.)

29.10. Pro děti z kroužku anglického jazyka

Přihlášení na stránky Wow! English

1) Klikněte na odkaz zde: https://www.wowenglish.com/cs/

2) V horní nabídce vyberte vpravo odkaz: MyWow!

3) Pro 1.přihlášení vyberte Vytvořte si účet, kde vyplníte osobní údaje + zaškrtnete, že jste rodič a na email Vám přijde            poděkování a potvrzení o úspěšné registraci

4) Přihlášení knihy: využijte odkaz uvedený v mailu nebo využijte výše uvedenou adresu a opakujte bod 2)

5) Přihlášení přes Váš email a heslo, otevře se Vám tato stránka:

   https://drive.google.com/file/d/1_7P5oXTpkNwpjGSgFAbyfqnEfVn5_ypC/view?usp=sharing

6) Vyberte z nabídky vlevo: Použít kód, opíšete Váš unikátní kód z knihy do bílého pole a potvrdíte v políčku Použít kód

7) Kniha by měla být aktivována a pro každé použití se přihlásíte přes Váš uvedený email a heslo

8) Používáte z nabídky vlevo: Moje videa, obrázek zde:                                                                                                              

    https://drive.google.com/file/d/1onBZNRZK1K9ZwmYhi0bQRNnZjSfVJ8Pu/view?usp=sharing 

9) Kliknete na Play a užijte si videa a poslechy k zelené řadě21.10.  Návod na přihlášení dětí na kurz Soptíkovo lyžování

Klikněte prosím na odkaz níže a vyplňte všechny požadované kolonky. Po přihlášení Vám zašlete informace ohledně přípravy dítěte, pojištění a organizační informace . Registrujte se prosím do 15.11.2021. Až bude čas pro platbu, pošleme Vám pokyny emailem.

Pokud byste si s čímkoli nevěděli rady, volejte na 604 785 676 nebo 771 169 019.

Děkujeme za projevenou důvěru a těšíme se brzy na viděnou.

Tým ENERGY SKI SCHOOL
https://www.skiolesnice.cz

Termín pro vaši školu: 28.2. - 4. 3. 2022 odpoledne

https://www.soptikovolyzovani.cz/reg/Vel7Po/


4. 10. Kroužek anglického jazyka

1.hodina proběhne v úterý 5.10. (12:30 - 13:30). Děti si vyzvednu ve školní družině, budou potřebovat penál, knihy jsou objednané. V případě dotazů mne kontaktujte: iveta.borsova@seznam.cz nebo na čísle: 491 421 747 (sborovna).        Děkuji, I.Borsová


3.9.  Děkuji za vyplněné dotazníky. Dnes dostaly děti zpět notýsky a nabídku kroužků v DDM Domino Hronov.

Jinak jsme hráli hry na prostorovou orientaci, paměť a postřeh, tvary, barvy, malovali jsme a byli se proběhnout na školní zahradě. V pondělí už se budeme učit podle rozvrhu, takže nezapomenout slabikář. A kdo ještě nemá, cvičební úbor.

Přeji krásný víkend, užijte si sluníčko!


2.9. Zdravím všechny rodiče prvňáčků!

První den jsme úspěšně zvládli, obešel se bez slziček i zlobení. Testování proběhlo naprosto bez problémů,

děti jsou šikulky  :-) .

Seznámili jsme se se třídou, šatnou, záchody, povídali si o pravidlech ve třídě, bezpečnosti ve škole i na cestě.

Měli jsme hodně práce s učebnicemi a pomůckami. Někteří ještě neměli vše obalené, vyplněné, případně jim něco chybělo - prosím do příštího týdne donést. Děti dostaly domů rozvrh hodin, informace o kroužku AJ a dotazník  - rovněž prosím o vyplnění.

Od zítřka mají děti nástup od 7.30 do 7.45, budou chodit samostatně do šatny a do třídy. Nebojte se, dohlédnu na ně ;-) .

Můžete dětem pořídit podsedák na židličku pro pohodlnější sezení a měly by mít s sebou vždy dvě roušky.

Děkuji za spolupráci a přeji pěkný den!