Třídní informace 1. třída

23.11.

Od příštího týdne 1.12.2020 budeme mít ve třídě adventní kalendář. 

Prosím, aby děti přinesly nějakou drobnost do kalendáře, podle počtu dětí ve třídě - 17 stejných drobností (bonbon, lízátko, čokoládka, tužka, guma, ......) Děkuji :)

18.11.

Děti z naší třídy přichází do školy v čase 7:30 - 7:40.  Začátek vyučování si posuneme o 10 minut dopředu. První hodina nám tedy začne v 7:50 h. Děti budou s výukou končit v 11:30. Je to z organizačních důvodů.

Prosím, dejte dětem do školy žlutý sešitek s pejsky (většina dětí ho dnes měla).

Některé děti si objednaly společné foto, které již mají u sebe. Prosím o zaplacení 40 Kč. 

5.11.

Zítra vyzkoušíme malou změnu v připojení na hodinu M. Skupina A, která začíná ČJ v 8:00 se na M připojí v 10.00. Skupina B, která začíná ČJ v 9.00 se připojí na hodinu M v 10.30. Uvidíme, jak to bude fungovat.

Rodiče, děti výuku již docela dobře zvládají. Kdo vidí, že jeho přítomnost u dítěte již není potřeba, nemusí s dítětem u výuky sedět. Veškerý šum nás ruší. Je patrné, že děti se hodně spoléhají na vaši pomoc. Měli bychom je už vést k samostatnosti. Děkuji. 

21.10.

Zítra se s dětmi uvidíme v našich stanovených časech a budeme procvičovat Čj. Pro dobrovolníky zkusím zítra přidat jednu hodinu M, která začne v 10 hodin a bude společná pro všechny děti. Tato hodina není povinná. Dětem, které mají potíže se soustředěním u první hodiny, nedoporučuji druhou on-line hodinu. 

Na váš e-mail vám zašlu video, dle kterého můžete zábavně nacvičovat psaní. 

15.10.

Prosím, pokud se děti nemohou z nějakých důvodů účastnit výuky online, napište mi zprávu - omluvenku.

13.10.

Ještě informace k obědům. Děti mohou chodit na obědy v době, kdy by normálně končily výuku. Pro nás to znamená čas  11:45 - 11:55 hodin (příchod do jídelny).

Vážení rodiče, od zítřejšího dne děti přechází na distanční výuku. Ráda bych se s vámi dnes spojila v 18 hod. přes ZOOM. Podklady pro přihlášení: ID - 719 899 2741, heslo - 371 932. Zatím mám v plánu děti rozdělit do dvou skupin. Jedna skupina by začala s online výukou v 8hod. a druhá skupina v 9 hod.  Časy se mohou ještě změnit. Každý den bych se s každou skupinou viděla 1 vyučovací hodinu, i tak to bude obtížné. S dětmi budeme procvičovat čtení slabik, slov, dokončíme sešit MPP a začneme psát na okopírované listy z písanky (nanečisto). Písanku jsem raději okopírovala a až se děti vrátí do školy, společně s písankou začneme. 

Více až se dnes připojíme.

Dnes jsem vám poslala e-mail, snad všem dorazil.

12.10.

Vážení rodiče, raději si stáhněte aplikaci ZOOM MEETINGS. Jakmile by začala distanční výuka, budu se s dětmi setkávat přes Zoom.

9.10.

Kdo má zájem o společnou fotografii dětí, kterou fotil p. Hurdálek, sdělte mi to do pondělí do notýsku. Děkuji.

5.10.

Vybírám peníze za fotografie od p. Hurdálka. 

14.9.

Na třídní schůzce budu vybírat celkem 500 Kč. ( 200 Kč = kopírování, čtvrtky a příspěvek Unie rodičů, 300 Kč = třídní fond) Kdo chce, může peníze poslat po dítěti. děkuji.

Zkratky: SL = Slabikář, MPP = Moje první psaní, PRV = Prvouka

Při předem známé absenci dítě omluvte prostřednictvím notýsku nebo telefonicky. Absenci dítěte omlouváte do velkého notýsku s krtkem od s. 22.

Prosím o vyplnění první strany velkého notýsku s krtkem.

7.9.

Ve středu 16.9.2020 od 16:00 hod. se uskuteční třídní schůzka v naší třídě. Schůzka proběhne za hygienického opatření (rouška). 

Vážení rodiče, vzhledem k nynější situaci, se zítra v 8.00 hodin sejdeme na obecním úřadě, kde děti přivítáme a dostanete nějaké základní informace. 

Každý si odnese tašku, ve které jsou sešity a pomůcky, které děti budou potřebovat. Všechny sešity a učebnice budou děti obalené postupně nosit do školy. V dalších dnech si děti přinesou i věci na výtvarnou výchovu, pracovní činnosti a tělesnou výchovu. Společně vše uložíme na příslušné místo. 

V tašce najdete malý notýsek s nalepeným rozvrhem hodin. V žákovské knížce máte vložené dva papíry. Na jednou jsou telefonní čísla. Tento papírek buď nalepte na dané místo a nebo přepište. Na druhém papíře jsou informace o dítěti a rodičích - prosím o včasné vyplnění a nejlépe hned ve středu pošlete po dětech do školy. Děkuji.

Jelikož zatím nemůžeme mít ve třídě koberec, bylo by dobré, dětem dát do třídy nějaký podsedák či polštářek. Využijeme při výuce, s dětmi budu pracovat v kruhu. 

Rodiče mají do školy vstup zakázán. Pokud bude potřeba něco vyřešit, domluvíme se telefonicky. 

Jestliže bude vaše dítě jevit nějaké příznaky onemocnění, neposílejte ho do školy.