Třídní informace 1. třída

18.11. V úterý 23.11. jedeme na exkurzi. Čeká nás - Hraný příběh o původu Vánoc v interiérech zámku Potštejn. Začátek máme v 8 hodin, takže si budeme muset přivstat :-) . Odjíždíme v 6.30 od školy, návrat bude kolem poledne, děti půjdou rovnou na oběd.

S sebou batůžek, svačinu, pití, případně přiměřené kapesné. Komu se dělá špatně v autobuse, kinedryl a všichni pro jistotu igelitový pytlík do batůžku.  A teple se obléct, v interiéru zámku je chladno. Zde je program:

Vzdělávací vánoční program pro mateřské i základní školy je určen dětem od 3 do 15 let. Skládá se ze čtyř na sebe navazujících částí, 1. divadelního představení "Betlémského příběhu" v interiérech zámku (cca 45 minut), 2. pohoštění v zámecké cukrárně (30 minut), kde děti pohostíme teplým nápojem a vánočním datlovým perníčkem, 3. prohlídky zámeckého Betlému v životní velikosti (10 minut), 4. světelná vánoční výstava a prodej dárečků (15-30 minut), kde děti budou moci zakoupit vkusné, vánoční dárečky pro rodiče či kamarády

1. Betlémský příběh aneb putování s andělem Arielem a holčičkou Barunkou do Betléma.
    Betlémský příběh je hrané divadelní představení, které se odehrává ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámecké expozice. Děti nejprve navštíví Barunčinu staročeskou chaloupku, kde se od její maminky dovídají, jaké tradice se dodržovaly za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptává na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedná Barunka vydává na cestu dalekou, chce být u toho až se Ježíšek narodí. Bude, spolu s dětmi a andělem Arielem, cestovat nejen v čase, ale též po vysokých horách, pustých pouštích, půjde vesnicemi i lesem, potká pasáčky a lid, v Jeruzalémě se sčítající, tři vznešené krále a nenadále se octne na dobovém tržišti. Nakonec Barunka, Anděl Ariel i děti vstoupí do Betléma, kde spatří překrásný výjev Svaté rodiny.
    (cca 45 min.)
  2. Pohoštění v zámecké cukrárně
    Zveme Vás do vánočně vyzdobené zámecké cukrárny, kde na děti čeká teplý čaj a domácí datlové perníčky. Posezení dokreslí zvuk koled a do kostýmů oblečená obsluha zámecké cukrárny. Celý zámek na Vás dýchne kouzlem Vánoc.
    (30 min.)
  3. Prohlídka zámeckého Betlému v životní velikosti
    V přízemí zámeckého areálu je instalován Betlém v životní velikosti. Několik na sebe navazujících prostor, chlév, Jeruzalém, pastviny a samozřejmě tajemná truhlička, která čeká na všechna dětská přání.
    (10 min.)

4. Světelná vánoční výstava a prodej dárečků
    Unikátní výstava hracích a pohyblivých strojků s vánoční tématikou je soukromou sbírkou od pana Jindřich Frohdeho. Průvodce vás zavede nejen do klasických staročeských vánoc, ale nahlédneme také do tradic a výzdoby z USA a Anglie. Pro všechny pak máme připraven vánoční obchůdek s perníky, svíčkami, šperk, adekorativními andílky a Betlémky. Dětem také nabízíme možnost koupě různých hraček a turistických upomínkových předmětů.
    (15-30 min.)

29.10. Pro děti z kroužku anglického jazyka

Přihlášení na stránky Wow! English

1) Klikněte na odkaz zde: https://www.wowenglish.com/cs/

2) V horní nabídce vyberte vpravo odkaz: MyWow!

3) Pro 1.přihlášení vyberte Vytvořte si účet, kde vyplníte osobní údaje + zaškrtnete, že jste rodič a na email Vám přijde            poděkování a potvrzení o úspěšné registraci

4) Přihlášení knihy: využijte odkaz uvedený v mailu nebo využijte výše uvedenou adresu a opakujte bod 2)

5) Přihlášení přes Váš email a heslo, otevře se Vám tato stránka:

6) Vyberte z nabídky vlevo: Použít kód, opíšete Váš unikátní kód z knihy do bílého pole a potvrdíte v políčku Použít kód

7) Kniha by měla být aktivována a pro každé použití se přihlásíte přes Váš uvedený email a heslo

8) Používáte z nabídky vlevo: Moje videa, obrázek zde:

9) Kliknete na Play a užijte si videa a poslechy k zelené řadě

4. 10. Kroužek anglického jazyka

1.hodina proběhne v úterý 5.10. (12:30 - 13:30). Děti si vyzvednu ve školní družině, budou potřebovat penál, knihy jsou objednané. V případě dotazů mne kontaktujte: iveta.borsova@seznam.cz nebo na čísle: 491 421 747 (sborovna).        Děkuji, I.Borsová

3.9.  Děkuji za vyplněné dotazníky. Dnes dostaly děti zpět notýsky a nabídku kroužků v DDM Domino Hronov.

Jinak jsme hráli hry na prostorovou orientaci, paměť a postřeh, tvary, barvy, malovali jsme a byli se proběhnout na školní zahradě. V pondělí už se budeme učit podle rozvrhu, takže nezapomenout slabikář. A kdo ještě nemá, cvičební úbor.

Přeji krásný víkend, užijte si sluníčko!

2.9. Zdravím všechny rodiče prvňáčků!

První den jsme úspěšně zvládli, obešel se bez slziček i zlobení. Testování proběhlo naprosto bez problémů,

děti jsou šikulky  :-) .

Seznámili jsme se se třídou, šatnou, záchody, povídali si o pravidlech ve třídě, bezpečnosti ve škole i na cestě.

Měli jsme hodně práce s učebnicemi a pomůckami. Někteří ještě neměli vše obalené, vyplněné, případně jim něco chybělo - prosím do příštího týdne donést. Děti dostaly domů rozvrh hodin, informace o kroužku AJ a dotazník  - rovněž prosím o vyplnění.

Od zítřka mají děti nástup od 7.30 do 7.45, budou chodit samostatně do šatny a do třídy. Nebojte se, dohlédnu na ně ;-) .

Můžete dětem pořídit podsedák na židličku pro pohodlnější sezení a měly by mít s sebou vždy dvě roušky.

Děkuji za spolupráci a přeji pěkný den!