TŘÍDNÍ INFORMACE PRO 2.A  (PIRÁTI)

( Gultová Adéla - tř. uč. )

Dobrý den,
posílám informace ohledně Soptíkova lyžování, které proběhne 5. - 9.2.2023. Cena kurzu je 2980,- a je možnost si půjčit lyže helmu, boty, hůlky - poplatek činí 400,- /týden. Ke konci října mi z lyžařské školy přijde odkaz na online přihlášení, tak Vám ho pošlu přes Bakaláře a dám ho i na hlavní stránku webovek školy. Pokud máte zájem, napište, prosím, třídním učitelům do konce září. Děkuji, s pozdravem. I.Borsová

NAPIŠTE MI, PROSÍM, LÍSTEČEK, KDO BY SE CHTĚL ZÚČASTNIT SOPTÍKOVA LYŽOVÁNÍ. DO KONCE ZÁŘÍ NEJDÉLE! DĚKUJI.

Anglický jazyk

V letošním roce začínáme s výukou angličtiny. Výuka probíhá podle pracovní učebnice Academy Starters, nakladatelství Macmilllan. Tato učebnice vám již zůstane. Nebudete ji na konci roku odevzdávat.

K této učebnici je připojena online podpora, do které se, prosím, s žáky zaregistrujte pomocí unikátního kódu, který najdete na deskách učebnice.

Návod na registraci učebnice a stránky zde:

Macmillan Education Everywhere- how to register as a student

1. část videa je pro uživatele, kteří znají svůj přístup (jméno + heslo) a pouze přidají nový kód z knihy (Your access code)

2. část je pro nově se registrující nebo pro žáky, kteří své přístupové údaje zapomněli.

Prosím, abyste děti na angličtinu vybavili deskami A4 s několika vloženými eurofoliemi pro ukládání kopírovaných materiálů.

Děkuji za spolupráci

Monika Heinzelová (vyučující AJ)

Informace pro rodiče:

• žáci přicházejí do školy včas, nejpozději v 7,50 hod.
  • žáci mají své uzamykatelné šatní skříňky, kam si odkládají své osobní věci (do třídy chodí žák v přezůvkách - ty prosím podepište)
  • nezapomínejte dbát na zdravé stravování a pitný režim svých dětí
  • dbejte na dodržování hygienických zásad - vybavte děti papírovými kapesníky, aby je měli vždy u sebe - neposílejte děti, které jsou nemocné do školy mezi jejich spolužáky - myslete na zdraví všech!
  • rodiče do školy vstupovat samostatně nesmí, do školy mohou vstupovat pouze na vyzvání a v doprovodu vyučujícího (čekejte, prosím, na své děti před školou)
  • omlouvejte své dítě nejpozději do 3 dnů, abych věděla důvod, proč dítě chybí a neměla o něj starost (nejlépe v den nemoci či nepřítomnosti dítěte)
  • dbejte na kvalitní a pravidelnou domácí přípravu svého dítěte - pomáháte mu tak lépe zvládnout školní učivo (kontrolujte pravidelně DÚ, informace od paní učitelky, denně s dítětem čtěte, věnujte svému dítěti čas - povídejte si s ním, hrajte si, kreslete, vystřihávejte, modelujte, snažte se své dítě zapojovat co nejvíce do domácích prací, veďte ho k samostatnosti)
  • kontrolujte pravidelně školní tašku dítěte (zda má v pořádku učební pomůcky, vybavený penál, zda nezůstaly v tašce zbytky svačiny, atd.)
  • v případě, že se Vám dítě svěří s jakýmkoli problémem, řešte to hned s třídní učitelkou, ať společně zamezíte případnému zhoršování situace. Pomůžete tak svému dítěti!

Konzultační hodiny:

• Chcete se na něco zeptat? Potřebujete s něčím poradit? Potřebujete se na něčem domluvit? Máte nějaký zajímavý nápad?
  • Se všemi těmito dotazy se s důvěrou obracejte na třídní učitelku, která se Vám bude individuálně věnovat.
  • Konzultační hodiny využívají zákonní zástupci po předchozí domluvě s vyučujícím.