Třídní informace 3.A třída

Dobrý den,

jak víte, od 30. 11. nastupují žáci opět do prezenční výuky.  :-)

Všeobecná pravidla jsou uvedena na stránkách školy.

Pro naši třídu platí příchod do školy: 7.35 - 7.40. Děti z různých tříd by se neměly míchat a potkávat, takže prosím o dodržení tohoto času. Začátek vyučování je v 7.55 a konec ve 12,30.

V pondělí s sebou:

potřeby dle rozvrhu, všechny pracovní listy a sešity, výsledky práce Vv a Pč.

Na TV : teplé oblečení na ven, které si můžeme zamazat, děti budou chodit na vycházky. Bude dobré, aby měly při pobytu venku ústa zakrytá nákrčníkem (případně šálou), roušky jim venku zvlhnou. Při nepříznivém počasí budou pracovat ve třídě a procvičovat, co bude třeba.

Do třídy: Budeme hodně větrat - teplou mikinu a ponožky pro případ, že by bylo chladno.

Připomínám do žákovských knížek dopsat všechny omluvenky, pokud jste se z online výuky neomlouvali sms zprávou.

Vložte svůj text...

15.10.  Prosím, pokud se děti nemohou z nějakých důvodů účastnit výuky online, napište mi zprávu - omluvenku. Během online připojení neopouští bezdůvodně vyučování!

14.10.   Přihlášení na angličtinu (skupina p.uč. Borsové):

ID:  788 950 7326

heslo: 95 55 31

13.10. Vážení rodiče, od zítřejšího dne děti přechází na distanční výuku. Budeme mít v pondělí  - čtvrtek tři vyučovací hodiny, začátek bude vždy v 9, 10 a 11 hodin, v pátek budou 2 hodiny. Nebudeme pracovat vždy celých 40 min společně, část hodiny budou děti pracovat samostatně bez počítače. Po přestávce se zase v celou hodinu připojí.  ID adresa i heslo na ZOOM zůstává stejné jako na jaře:

ID 798 5512 8658

heslo: 00 34 29

Pokud se děti nebudou moci z nějakého důvodu zúčastnit online výuky, je potřeba je omluvit.               V případě, že budete mít problémy s připojením, napište mi prosím zprávu. Úkoly budou také na webových stránkách. Online výuka potrvá do pátku 23.10., pak následují prázdniny. Od 2.11. bychom se měli vrátit do školy. Doufejme, že tomu tak bude. Nemocné děti mají ve škole sešity, můžete je vyzvednout zítra v 8 h ráno, případně ve 12h.

Přeji všem hodně sil a hlavně zdraví!

Rozvrh distanční výuky

9 h             10 h          11 h

Pondělí       Čj               M              Aj

Úterý           Čj               M              Prv

Středa         Čj               M             Čt / Ps

Čtvrtek        Čj               Aj              M

Pátek           Čj              M

Ještě info k obědům. Děti mohou chodit na obědy v době, kdy by normálně končily výuku. Pro nás to znamená asi 12, 35 - 12,50 hodin.

9.10. Pozor, změna v plaveckém výcviku! Sledujte stránky školy

5.10. Vybíráme 40 Kč na třídní fotografii.

22.9 Prosím ještě několik rodičů o zaplacení pracovních sešitů a příspěvků.

Příští týden je v pondělí 28.9. Státní svátek. Na plavání pojedeme ve středu 30.9. kolem půl desáté, ráno se tedy budeme učit. Vracíme se rovnou na oběd.

14.9. Třídní schůzky se konají ve středu 16. 9. v 16 hodin.

Vybíráme  560 Kč za sešity a pracovní sešity (největší položka je PS na AJ 205 Kč ), dále 200 Kč ( kopírování a čtvrtky - 70,-  a příspěvek na Rodičovskou unii - 130,-). Do fondu zatím vybírat nebudu,  zůstalo nám z loňska. Můžete zaplatit na třídních schůzkách, případně poslat po dětech.

9.9. Roušky ve vnitřním prostoru budov

Od čtvrtka 10.9.2020 je povinné nošení roušek ve vnitřím prostoru budov v celé ČR. Všichni žáci musí mít s sebou do školy 2 roušky.

4.9. Připomínám pondělní plavání. Sraz je v 6.45 před školou. Aktovky  si děti uloží do skříněk v šatně a pojedou jen s věcmi na plavání v batůžku. Vzhledem k tomu, že první hodinu děti při rozdělování do skupin většinou sedí, dejte jim s sebou dva ručníky (župánek), ať jim není zima.

2.9. Ještě prosím o doplnění těchto pomůcek: igelit na lavici, barevné papíry, lepidlo, modelína (může být z loňska). Děkuji.

1.9. Dobrý den, dnes dostaly děti domů učebnice a sešity, prosím vše obalit a zítra přinést zpět. V žákovské knížce vyplňte první stranu, jsou zde i lístečky s informací o plavání, rozvrhu a Poříčských slavnostech. V pátek 4.9. proběhne fotografování tříd, které se na konci roku nemohlo uskutečnit.

Zítra probíhá výuka už podle rozvrhu.  Měsíc září budeme věnovat opakování, procvičování a upevňování vědomostí. Děti nebudou hodnoceny, všechny kontrolní práce slouží ke zmapování znalostí.

Přeji Vám pevné nervy do nového školního roku a hlavně, ať ho všichni zvládneme ve zdraví!

Dobrý den, ještě jednou všechny zdravím po prázdninách a posílám první informace.

Zítra 1. 9. již platí pro 1. stupeň příchod do školy 7. 30 - 7. 45 hodin. Půjdou rovnou do třídy, klíčky od skříněk teprve dostanou.

Rodiče mají do školy vstup zakázán! Pokud bude potřeba něco vyřešit, domluvíme se telefonicky.

Informace o plavání dostanou zítra, ještě doplňuji -  je nutné, aby děvčata měla plavací čepice kvůli vlasům!

Důležité upozornění !! Pokud bude vaše dítě jevit nějaké příznaky onemocnění, neposílejte ho školy!

Zítra se vydává oběd pro žáky 1. stupně v 11, 30, ve škole skončíme kolem 9. 30 hodin. Přihlášené děti mohou zůstat v družině.

Seznam pomůcek pro 3. třídu:

- cvičební úbor  ( cvičky i boty na venkovní hřiště) v plátěném pytlíku

- pomůcky na Vv a Pč - vodové a temperové barvy, kelímek na vodu, sadu štětců, paletu, hadřík, zástěru (staré tričko), voskovky, černý fix, nůžky, nůžky na manikúru

- 2x pero, 1x tužka č.3, 2x tužka č.2, gumu, ořezávátko, dlouhé pravítko a trojúhelník, stíratelná tabulka a fix,  fólie na psaní, kufřík na pomůcky