TŘÍDNÍ INFORMACE PRO 1.A  (NÁMOŘNÍCI)

( Gultová Adéla - tř. uč. )

2.2.

PÍSMENKOŽROUTI :-)


30.1.

I hodina prvouky nemusí být nudná. A to ani tehdy, když se učíme poznávat lidské tělo. Hodně jsme se nasmáli při obkreslování kamaráda. Potom přišla řada na přiřazování kartiček se správnou částí těla. Vytvořili jsme si tak nové kamarády na chodbu. 
27.1.

Písmenko Z


26.1.

Výpis vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2022/23 bude vydán v úterý 31.1.2023 poslední vyučovací hodinu tj.:

1. - 2. třída: 4. vyučovací hodinu - končíme v 11:40

3. - 5. třída: 5. vyučovací hodinu

6. - 9. třída: 6. vyučovací hodinu

V ostatních vyučovacích hodinách probíhá výuka beze změny. Odpolední vyučování odpadá. Karneval na ledě se uskuteční v pátek 17.2.2023.

vedení školy


20.1.

V rámci hodin prvouky se věnujeme novému tématu - lidskému tělu. Názorně si ukazujeme z čeho se naše tělo skládá, jaké máme orgány, k čemu slouží a kde se nachází. Ukázali jsme si lidskou kostru a dozvěděli se např. kolik máme v těle kostí a jiné zajímavosti....


17.1.

Probudili jsme ze zimního spánku medvědy :-)12.1.

NÁŠ NOVÝ TŘÍDNÍ KÁMOŠ BOBAN :-) 


Češtinářské loto.5.1.

Tři králové trochu jinak :-)1.1.

Náš vánoční den.


21.12.

Milí rodiče,
chtěla bych vám i vašim dětem popřát hodně zdraví, pohodu, radost a budu se těšit na milou spolupráci v příštím roce. Krásné Vánoce.  Adéla Gultová 


19.12.

Ve středu se neučíme, máme vánoční program ( divadlo - družina, vánoční zvyky - připravují starší děti pro malé, třídní besídka ). Na třídní besídku prosím, aby si děti přinesli na ochutnání např. pár kousků cukroví nebo něco slaného - tyčky, křupky apod. Mohou mít i vánoční oblečení, doplňky, čepičky apod. Já zajistím šampaňské (dětské), tak jim možná dejte něco nerozbitného na přípitek. Děkuji.

16.12.

Dnes jsme navštívili knihovnu ve Velkém Poříčí. Děkujeme Petře Strnadové za krásný program.

9.12.

VÁNOČNÍ CINKÁNÍ

Ve středu 14.12.2022 od 15:30 hod. zveme na tradiční vánoční prodej žákovských výrobků spojený se společným zpíváním u vánočního stromku. Vánoční cinkání žáků 1. stupně s dětmi mateřské školky, které proběhne u školy v 16:30 hod.

Malé vánoční občerstvení zajištěno (čaj, grog).

vedení školy

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A KONZULTACE

Ve čtvrtek 15.12.2022 se v ZŠ Velké Poříčí uskuteční Den otevřených dveří.

Během dne, tj. 8:00 - 15:15 hod., se mohou rodiče seznámit s výukou v jednotlivých třídách a s organizací vyučování. Především zveme rodiče budoucích prvňáčků a žáků 1. stupně.

Dále je možnost prohlédnout si budovu školy a školní družinu.

Od 15:30 hod. do 18:00 hod. budou následovat konzultace rodičů s vyučujícími o chování a prospěchu žáků

7.12.

VOLNÝ DEN ŘEDITELE ŠKOLY

Dle školského zákona č. 561/2004 Sb. par. 24 odst.2 jsem na čtvrtek 22.12.2022 vyhlásil volný den ředitele školy. Důvodem tohoto opatření je omezený provoz školy a úsporná energetická opatření.

Výuka v tento den neprobíhá, omezeně zůstává v provozu školní družina od 7:00 hod. do 15:00 hod. Školní jídelna bude v provozu, oběd je možný za nedotovanou cenu.

Děkujeme za pochopení.

ředitel školy


Florbalisti pod vedením super kouče p. Klučky :-)

2.12.

Za Jeníčkem a Mařenkou do Perníkové chaloupky :-)

29.11.

Čerti, čerti, čertíci  !


VŠICHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI.


29.11.

Ve pátek 2.12. pojedeme navštívit Ježibabku do Perníkové chaloupky (Ráby u Pardubic). Seznámíme se s výrobou perníku a poslechneme si v netradičním podání vyprávění pohádky "O Perníkové chaloupce". Také se půjdeme podívat do nebe a svezeme se i klouzačkou do pekla :-)

Oběd na tento den není potřeba odhlašovat.

S sebou: batůžek, svačinu, pití, igelitový pytlík pro případ nevolnosti, popř. Kinedryl , přiměřené kapesné (je možno si                          koupit dekorativní perníčky, perníky k jídlu a občerstvení).

Prosím, napište mi na lísteček, komu se dělá v autobuse nevolno. Děkuji. Adéla Gultová


RELAXACE PO JÓGOVÉM CVIČENÍ :-o


25.11.

EXKURZE DO PERNÍKOVÉ CHALOUPKY


V pátek 2.12. jedeme na exkurzi do Perníkové chaloupky (Ráby u Pardubic), vybíráme 300 Kč ( vstup 100,- + záloha na autobus 200,- ). Po neděli pošlu lístečky s oznámením exkurze a podrobné informace budou na stránkách.

24.11.

ZÁŽITKOVÉ DOPOLEDNE BYLO SUPER !

21.11.

Ve čtvrtek 24. 11. jedeme do Domina - zážitkové dopoledne. 

Prosím o 70 .- Kč na vstup a 18 Kč na autobus. 

Ve čtvrtek se sejdeme ráno v 7, 45 hodin před školou. Děti, které chodí do družiny si vyzvednu. S sebou budou mít v batůžku svačinu a pití, ze šatny si tam ráno přidají boty na tělocvik, protože budou lézt na Bouldrovce. Pojedeme autobusem v 8, 05 h. a zpátky v 11, 47 h. Pak půjdou normálně na oběd a do družiny. Sportovní oblečení !


15.11.

Dnešní výtvarná výchova. Děti si mohly vyzkoušet ENKAUSTIKU.

Enkaustika je především skvělé relaxování s barvami. Malujeme barevným voskem, který se rozpouští na speciální enkaustické žehličce jako na paletě a potom se nanáší na nesavý papír, nebo jiný podkladový materiál, např. plátno. Barvy se vzájemně promíchají a tím, že děláme různé pohyby žehličkou, dosáhneme zvláštních barevných i plastických efektů. Touto technikou lze tvořit nejen abstraktní obrázky, ale i celé krajiny, květiny, ornamenty a kompozice. Na tomto způsobu malování je úžasné to, že nemusíte mít žádné zvláštní výtvarné nadání, stačí trochu citu pro barvy a můžete tvořit.

10.11.

Včera jsme se učili nové písmenko P. Dnes v rámci PČ jsme tvořili z modelíny PEPU :-)


9.11.

Dnes jsme si připomněli legendu o svatém Martinovi, hledali důvody, proč se v této době pečou husy a svatomartinské rohlíčky a taky trochu přemýšleli, proč je dobré pomáhat lidem kolem sebe. 

11.11. (v pátek)  mám pro děti připravené projektové vyučování. Zopakujeme si legendu o sv. Martinovi, budeme plnit  tematické úkoly v českém jazyce a matematice, naučíme se o sv. Martinovi písničku a budeme čekat, zda nám přiveze první sníh :-).4.11.

DOBRÝ DEN, PROSÍM DO PONDĚLÍ 7.11. VYPLNIT A POSLAT LÍSTEČEK ZPĚT. DĚKUJI. KRÁSNÝ VÍKEND:-)


31.10.

STRAŠIDELNÝ DEN V 1.A

V pondělí 31. října se naše třída hemžila příšerkami a strašidly. Na programu dne bylo "strašidelné učení". Celodenní projekt o tradicích Halloweenu přinesl plno zábavy a legrace. Děti si mohli také zatančit, skládat strašidelné puzzle a na hřišti si zahrát hry. Vyprávěli jsme si také o tradici našich Dušiček. Nejvíce legrace jsme si ale přece jen užili díky skvělým kostýmům, které si většina dětí do školy přinesla. A tak jste mohli během dopoledne na škole potkat různé čarodějky a čaroděje, upíry, zombie, duchy, kostlivce a další tajemné postavy. Přesvědčit se můžete v naší fotogalerii (stačí rozkliknout fotku). Dopolední strašidelné učení bylo prostě super! Škoda jen, že to nejde každý den - mávnout kouzelnou hůlkou a přičarovat si třeba jedničky! :-)

2.11. máme v Multimediální učebně divadlo. 60,-/žák - peníze zaplatím z třídního  z fondu.

7.12. proběhne vánoční fotografování p. Hurdálka.

Zde se můžete podívat na fotografie s vánočním motivem. Objednávka je závazná. Děti dostaly lísteček, který je nalepený v notýsku. Lístek v případě zájmu vyplňte, popř. napište "Nebude se fotit". Děkuji.

25.10.

4. listopadu jste všichni srdečně zváni na Strašidelný rej :-)

21.10.

DRAKIÁDA :-) 

Na fotografování nebylo moc času, jelikož paní učitelka rozmotávala neposedné draky, hledala ztracené tyčky a pomáhala drakům vzlétnout do oblak :-D 20.10.

V pondělí 31.10. čeká děti v 1. třídě Strašidelný den. V tento den se sejdou ve třídě kostýmy nejrůznějších strašidel, čarodějnic, kouzelníků, kostlivců , bubáků, apod. Prosím, připravte dětem strašidelný kostým. Děkuji moc. 


Vyvození písmene a hlásky S s.

18.10.

!!PŘIHLÁŠENÍ NA SOPTÍKOVO LYŽOVÁNÍ!!

https://zs-velke-porici2.webnode.cz/l/soptikovo-lyzovani7/

Děkujeme za projevenou důvěru a těšíme se brzy na viděnou.

Tým ENERGY SKI SCHOOL     https://www.skiolesnice.cz


DNEŠNÍ "DÝŇOVÁNÍ"...A SEZNÁMENÍ S NOVÝM STRAŠIDELNÝM SPOLUŽÁKEM :-) 


17.10.

V pátek 21.10. se v rámci TV a PRV uskuteční DRAKIÁDA :-). Kdo má draka a může přinést, prosím, přineste. Kdo nemá, vůbec nevadí, bude létat (popř. běhat) se spolužákem :-)

Dnešní procházka... Památný strom ve Velkém Poříčí je starý 300 let. Výška této lípy je 17 m a obvod 475 cm. Lípa je chráněna od listopadu 1981. Má velmi zajímavý kořenový systém. Druh stromu: lípa malolistá

Obvod kmene: 475 cm
Výška stromu: 17 m 

14.10.

Tancujeme podle lišáka https://www.youtube.com/watch?v=giObahbCJEE


13.10.

Hýbeme se:-) 

https://youtu.be/UFGhFZC_Msg

11.10.

Seznamujeme se s novým písmenkem Ee.

Ve skupinkách skládáme puzzle - EVROPA, ESO, EURO, ERB, ESKYMÁCI a zjišťujeme, co mají tato slova společného.

7.10.

Školní žákovský parlament vyhlašuje soutěž:

"STRAŠIDÝLKO EMÍLEK"

Vyrobte strašidýlko z přírodního materiálu, které se dá zavěsit.

Výtvory musí být označeny jménem a třídou.

Své výrobky odevzdávejte třídnímu učiteli.

Soutěž probíhá do pátku 21. října do 8:00.

Později odevzdané výrobky nebudou přijaty do soutěže!

6.10. V rámci HV jsme se seznámili s Orffovskými nástroji.

5.10.

Učíme se nové písmenko L l .

Pracovní činnosti - "Moje vozidlo"


Poslední možnost přihlásit se na SOPTÍKOVO LYŽOVÁNÍ - do 7.10. - prosím, kdo má zájem, pošlete po dětech lísteček a já vás dopíšu. Děkuji. Hezký den.

3.10.

Dobrý den,
1.hodina anglického jazyka se koná v úterý 4.10. ve 12.45. Děti s sebou potřebují pouze penál. Materiály jsou objednané, děti je dostanou ve škole na 2. hodině. Děti, které chodí do družiny, si vyzvednu a po hodině zase odvedu. Pokud chodí někdo na oběd domů, tak prosím počkat v daný čas v přízemí na lavičce naproti 1.A. Počet přihlášených dětí je 8, tak se kroužek ve čtvrtek konat nebude. Omlouvám se, že píšu až teď, já posílala informace přes aplikaci Bakaláři minulý týden, ale neuvědomila jsem si, že ji ještě nepoužíváte. Těším se na setkání s Vašimi dětmi, Iveta Borsová 


30.9.

První návštěva knihovny ve Velkém Poříčí. 

29.9.

Dnešní výtvarná výchova. Děti jsou šikulky.

27.9.

Dnes se dočasně spojila 1.A s 1.B :-D


26.9.

Dnes se děti učily modelovat nové písmenko A a.


23.9.

Dnes děti dostaly do notýsku mapku (z druhé strany mapky - informace) a kupón k Podzimnímu pochodu :-). Jste srdečně zváni. Výlet si užijte!

21.9.

Prosíme ještě jednou rodiče, aby vedli své děti k samostatnosti a nechodili s nimi do šaten, do školní družiny ani do tříd. Děkujeme.


Modelujeme písmenko M.


19.9.

Dnešní ukázka dravců byla úžasná.

Zítra prosím, desky na písmenka. Děkuji.

16.9.

V úterý 20. 9. Vás zvu na třídní schůzku. Sejdeme se v 16, 00 hodin ve třídě. Kdo bude chtít, může zaplatit - kopírování 100 Kč, Rodičovská unie 150 Kč, 50 Kč sešity + 200 Kč do třídního fondu. Celkem 500 Kč. Děkuji. Krásný víkend:-)

15.9.

Příští týden v pondělí, prosím, přinést kufřík s výtvarnými potřebami. Kdo ještě nepřinesl desky s eurofoliemi na portfolio, prosím,co nejdříve přinést. Děkuji moc. 

Děti mohou nosit částku na fotografie.

13.9.

V notýsku mají děti lísteček s informacemi o zábavné akci "Pojď hrát hokej". Všichni jste srdečně zváni.Vážení rodiče,

v pátek 16.9. 2022 se z organizačních důvodů krátí výuka:

1. - 3.třída: konec výuky v 11.30

4. - 6.třída: konec výuky ve 12.10

7. - 9. třída: konec výuky ve 12:30

Děkujeme za pochopení.


Všechny rodiče zvu na Rodičovskou schůzku, která se koná  v úterý 20.9.2022 od 16:00 v učebně 1.A.


9.9.

Připomínám, 12.9. (pondělí) se děti fotí.

Prosím, kdo ještě nepřinesl 70,- na školní akci Seiferos, příští týden prosim donést. Děkuji. Hezký víkend. 


7.9.

Kdo ještě nemá desky na číslice a tečky, donést prosím s vystříhanými číslicemi a tečkami do školy. 


6.9.

12.9. (pondělí) se uskuteční fotografování prvňáčků s fotografem p. Hurdálkem. Děti mají v notýsku (na známky) - zadní strana -  nalepený lísteček s objednávkou.  V případě zájmu bych prosila o vyplnění. Peníze zatím nemusíte nosit.

19.9. se půjdeme podívat na školní akci -  Seiferos (dravci Lednice) - (hřiště) - vybíráme70,-. Počítejte prosím s tím, že se akce může protáhnout.


5.9.

Prosím, aby od zítřejšího dne chodily děti do třídy samy bez doprovodu rodičů. Děkuji moc. 

2.9.2022

Zdravím všechny rodiče prvňáčků!

První den jsme úspěšně zvládli :-) . 

Měli jsme hodně práce s učebnicemi a pomůckami, které jsem vybrala. Děkuji moc za obalené učebnice, pracovní sešity a vyplněné notýsky s lístečky. Rodiče chválím :-) . Z balíčku, které děti dostaly při pasování, jsem vybrala vše potřebné (tabulku, fixy na tabulku, nůžky a lepidlo).  Ostatní pomůcky si děti dají do kufříku na výtvarnou výchovu popř. do penálu.

Dnes jsme se seznámili s prostory školy, povídali si o pravidlech ve třídě, bezpečnosti ve škole, hráli hry na seznamování, vytleskávali slabiky, určovali první hlásku ve svém jméně. Také jsme si zopakovali pohádku O perníkové chaloupce, vybarvovali obrázek, stříhali a nakonec jsme se šli proběhnou na dětské hřiště. 

V pondělí se již budeme učit podle rozvrhu. Prosím o cvičební úbor, který si děti nechají v šatně. 

Ráno se škola otevírá v 7:30. Pokud děti nechodí do družiny, čekají do 7:30 před školou.

Přeji krásný víkend, užijte si sluníčko! 


1. 9. 2022

Vážení rodiče,

posílám souhrn informací z prvního školního dne.

- vyplnit dotazník vložený do velkého notýsku

- vyplnit údaje ve velkém notýsku na první stránce

- vše obalit a přinést zpět do školy

- všechny pomůcky pokud možno podepsat, nejlépe i přezůvky, cvičební úbor, věci v kufříku

- kufříky zatím nenosit

- přinést podepsaný balíček, který děti dostaly při pasování na námořníky

- zítra do tašky penál, svačinku, pití, vyplněné papíry, obalené sešity - pokud stihnete, nezapomenout přezůvky a tělocvik

- všechny ostatní informace se dozvíte na třídních schůzkách 20. 9. od 16, 00 hodin

Každý den budeme končit v 11:45. Děti budou chodit do družiny nebo odcházejí domů.

- sledujte prosím web.stránky a kolonku Domácí úkoly. Děkuji moc. S pozdravem Adéla Gultová :-)