Třídní informace 4.B

Protože jsem zapomněla dětem říci, že by se měla zítra konat třídnická hodina, vezmeme si ji chvilku při poslední hodině event. před vyučováním, až většina dorazí.

Tento pátek 19. 11. si uděláme projektový den na téma Slované. Děti nemusí mít učebnice podle rozvrhu. Pokud byste měli doma obyčejné staré prostěradlo nebo nějaký světlý hábit, který už nepotřebujete, dejte jim to s sebou. K tomu nějaký opasek nebo stačí kus provazu či provázku na opásání. děkuji

Zítra je třídnická hodina v 7, 30 h.

Jen připomínám - zítra je focení - p. Hurdálek ! (pro ty, co si to objednali ).

Dnes bylo předposlední plavání, to poslední je příští týden v úterý 16. 11. , odjezd je v 10,00 hodin. Žáci přijdou do školy na 1. a 2. hodinu a po návratu z plavání půjdou domů ( popř. na oběd ).

Od příštího týdne bude také změna rozvrhu, natištěný nový rozvrh jim rozdám v pátek.

Známky za 1. čtvrtletí tohoto šk. roku jsem doplnila do Bakalářů, zítra ještě dostanou ŽK s těmito známkami ( jen se omlouvám, napsala jsem to jinam, než mělo být ) a stručné hodnocení.

Rodičovská unie při ZŠ Velké Poříčí a městys Velké Poříčí pořádají Lampionový průvod strašidelnou Olšinou. Sraz se strašidelnými světýlky je v pátek 5. listopadu v 18 h před základní školou. Na sebe kostým a s sebou lampion. U hasičárny bude strašidelná párty a stanoviště s úkoly, opékání (vlastních) špěkáčků, k dispozici bude teplý čaj a pro rodiče svařené víno.

V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

Zítra se koná třídnická hodina - prosím v 7, 30 hodin ve třídě!

Jako každý rok přijde do školy p. Hurdálek na vánoční focení ( 9. 11. v 10, 00 hod. ), děti dostaly lístečky na závaznou objednávku. Pokud máte zájem, tak vyplnit a přinést.

Někteří žáci nesplnili úkoly z Přír. nebo Vlast. Chci jen upozornit na to, že N v Bakalářích znamená v podstatě za 5, X znamená, že odevzdal popřípadě dodatečně dodělal.

Zítra se koná třídnická hodina - v 7, 30 hod. ve třídě.

Dnes třídnická hodina nebyla, bude příští pátek ( 8, 10. ). Budu se snažit vždy předem dát upozornění na webové stránky.

Jen připomínám - v pondělí plavání, sraz v 7, 10 nejpozději ! před školou.

28.9. Doučování (Borsová) - ve čtvrtek 13 - 13:45 proběhne hodina anglického jazyka.                                                   Prosím potvrdit účast dítěte na email: iveta.borsova@seznam.cz

Protože v pondělí odpadá výuka plavání, bude náhradní hodina v úterý 16. 11. v 10,00 hodin. Bude to zároveň tedy poslední plavání.

Přeposílám program našeho výletu s tím, že nakonec máme sraz u Restaurace Lví dvůr pod Hradem, začínáme na Hradě a končíme na Václavském náměstí u koně.

Cílem této komentované prohlídky s průvodcem je seznámit studenty a žáky s nejvýznamnějšími památkami našeho hlavního města a podrobněji pak s památkami Pražského hradu a významnými osobnostmi našich dějin, zejména s postavou sv. Václava, Karla IV. a dalšími panovníky. Prohlídku začneme u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, kde se nacházelo centrum Nového Města, které roku 1348 založil panovník Karel IV., ukážeme si budovu Národního muzea. Z Václavského náměstí se přesuneme metrem a tramvají na Pražský hrad, kde navštívíme některé objekty a všechna nádvoří. Po cestě na Pražský hrad se na chvilku zastavíme ve Valdštejnské zahradě, je-li otevřená (pouze v období od 1. 4. - 31. 10.) na Malé Straně, prohlédneme si umělé krápníky, voliéry s výry, pávy a především budovu Senátu ČR. Na Pražském hradě navštívíme katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Basiliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Po prohlídce Pražského hradu sestoupíme Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, přejdeme přes Karlův most, navštívíme Staroměstské náměstí, kde je program ukončen. Nevyznáte-li se v Praze, požádejte našeho průvodce, aby Vás doprovodil zpět na nádraží. Možnost pauzy v Mc. Donald´s před Karlovým mostem.

• Délka programu: 6 hodin
  • Návštěva objektů: ANO (interiéry Pražského hradu dle dohody s pedagogy - katedrála sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Basilika sv. Jiří, Zlatá ulička)

Více zde: https://www.ckvyukajinak.eu/products/a0011-seznameni-s-prahou-a-prazsky-hrad/

Praha :

Odjezd středa 22. 9. v 6, 30 hod. od školy , sraz v 6, 10 hod kvůli testování. S sebou vhodné boty a oblečení ( i do nepohody ), svačinu a pití, kdo potřebuje, tak kinedryl, kapesné.

Plavání:

Sraz před školou stačí  nejpozději v 7, 10 hod., protože nás do budovy bazénu pouští až v 7, 30 hod. a vždy jsme tam zbytečně čekali. Prosím, aby děvčata měla svázané vlasy pokud možno do nějakého drdůlku popř plavací čepici. Je tam 40 děvčat a asi 4 fény a navíc venku čeká další škola, až my opustíme budovu. Není proto možné všechny dokonale vyfénovat. Děkuji

V pondělí se již děti netestují, sraz ráno v 6, 50 hodin před školou.

Děti dostaly lístky ohledně třídních schůzek, prosím podepsat a vrátit.

Informace ohledně cen PS a ost. :   Velké PS + ostatní sešity celkem 511.- Kč, Rodičovská unie + kopírka + čtvrtky celkem 200.- , dohromady prosím 711.- Kč. Můžete posílat po dětech nebo zaplatit na třídních schůzkách 16. 9. Děkuji.

Informace k plavání: sraz ve třídě 6, 45 hodin ( děti se musí otestovat ), s sebou to samé , co loni ( plavky - ne bermudy!, ručník, mýdlo, kdo potřebuje, tak plavací čepici, když bude chladno, tak pokrývku hlavy na ven. Na první lekci doporučuji s sebou župan, aby jim při čekání na rozdělení do skupin nebyla zima. Věci na plavání dát zvlášť do batůžku !

Prosím, pořiďte dětem notýsek na úkoly.