Třídní informace 4.B

16. 5.

Ve středu 18. 5. jedeme opět na dopravní hřiště. Sraz jako minule v 7, 30 hodin před školou. ( Kdo bude čekat na vlakové zastávce, prosím o lísteček - zítra ). Nezapomenout přilbu!

Peníze na vlak máme.


6.5. Anglický jazyk

Děti se začnou v nejbližsích dnech učit z další řady Academy Stars. Prosíme uhradit pracovní sešit, který budou děti používat i v 5.třídě. Cena je 204,-, peníze odevzdávejte učitelům angličtiny do 13.5.. Děkujeme.

3. 5.

Exkurze Loučeň: sraz v 6, 50 h před školou, odjezd v 7 h. S sebou to, co obvykle - svačinu na celý den, pití, vhodné oblečení ( nepromokavou bundu s kapucí nebo pláštěnku ! ), kinedryl, kdo potřebuje, drobné kapesné. 

Návrat kolem 18, 00 h.

28. 4.

V PO na PČ přinést pár knoflíků, jehlu a vhodnou nit !

27. 4.

Info k páteční výuce na dopravním hřišti:

Sraz v 7, 30 hodin před školou, odjezd v 7, 51 hod. vlakem. Od školy půjdeme společně na nádraží, pokud by některý z žáků přišel rovnou na nádraží, musí mi zítra přinést lístek podepsaný od rodičů.

S sebou: vhodné sportovní oblečení, svačinu, pití, helmu, rukavice, něco na psaní, drobné kapesné, pokud bude v provozu bufet.

Návrat v 13, 06 hodin opět vlakem, pak půjdeme společně na oběd popř. rovnou domů.

25. 4.

Jak jsem říkala na třídní schůzce, čeká nás v nejbližší době několik akcí. První proběhne ve čtvrtek 28. 4. - " Jeden svět " - promítání tří krátkých filmů na současná témata, co jsem nevěděla, bohužel, že se vybírá 50.- Kč, v pátek 29. 4. jedeme na dopravní hřiště - prosím 20.- Kč na vlak. A příští týden 4. 5. se koná exkurze zámek Loučeň a to vybíráme 500.- Kč.

Peníze ( 570.- Kč ), prosím, pošlete co nejdříve. Někteří z Vás mi už platili tu Loučeň na schůzkách. Bližší informace dostanete v nejbližší době na web a do Bakalářů. Děkuji

Ještě k třídnímu fondu, jelikož se mě někdo ptal na tř.schůzce, možná si už nevzpomínáte, ale naposledy jsme vybírali do třídního fondu na začátku 2. třídy, potom z důvodu covidové situace jsme raději nic nevybrali, loni jsme ze zbytku platili občerstvení na letišti na konci školního roku, něco málo jsem využila na papírnické potřeby. Ve fondu zbylo 250.- Kč, které s dovolením ponechám na nějaké odměny na konec školního roku.

7. 4.

Příští týden 13. 4. jdeme na prohlídku zákulisí hronovského divadla. Vstupné prosím 30 Kč.

28. 3.

Žáci dostávají tabulky převodů jednotek, zatím mají jednotky délky a hmotnosti, mohou je používat v hodině, pokud je neztratí! Doporučuji na to koupit nějakou folii.

22. 3. 

PČ - prosím, aby měly děti nízkou plastovou krabičku jako je např. od lučiny, termixu apod. 

16. 3.

V pondělí 21. 3. jdeme bruslit na stadion do Hronova. Půjdeme pěšky po první vyučovací hodině. S sebou do batohu brusle, přilbu, rukavice!, kdo nemá brusle může si je tam zapůjčit za poplatek 30.- Kč. Máme to na hodinu, vstupné platí škola. Na poslední vyučovací hodinu budeme zpátky. Takže do tašky kromě ČJ  i AJ. Samozřejmě pití a svačinu.

25.2. 

Pokyny před odjezdem na Soptíkovo lyžování zde:

https://docs.google.com/document/d/1PkVwm82Cl_6SdUFtNad1cRYStwvdPh3A/edit?usp=sharing&ouid=106514389090694473371&rtpof=true&sd=true

23. 2.

Na příští VV ( 2. 3. )přinést vystřihané postavy či části těl z časopisů nebo katalogů.

28. 1.

Změna v pondělí : máme první tři vyučovací hodiny, čtvrtou hodinu se rozdává vysvědčení a potom se jde domů !

V úterý jedeme podle nového rozvrhu, pouze pátou hodinu místo PŘ bude ještě VL.

27. 1.

Od příštího týdne dochází opět k malé změně v rozvrhu, zítra pošlu nakopírované. Jde o změnu v počtu hodin- bude 1 hodina týdně VL a 2 hodiny PŘ. Dále místo Dopravní výchovy bude Informatika. Vzhledem k tomu, že bych ještě potřebovala ve VL něco dodělat, zůstane ale zatím neoficiálně ještě VL 2 krát. Dětem řeknu podrobnosti.

17. 1.

Na příští hodinu PČ ( v pondělí 24. 1. ) přinést vyšívací bavlnky - 3 barvy a spínací špendlík.


14. 1.

Prosím, aby v pondělí 17. 1. určitě dorazily všechny děti včas na testování ( v 7, 40 hod. ), abychom měli výsledky uzavřené do 8, 00 hodin.

6. 1.

Zítra se koná třídnická hodina v 7, 35 hod. nejpozději ve třídě.

4. 1.

Prosím všechny rodiče, aby zkontrolovali údaje v Bakalářích, zda jsou tam všechny telefony a emailové adresy správně, bydliště. Pokud bude něco špatně, musím to opravit, tak mi to prosím napište třeba do notýsku. Na začátku roku jsem to kontrolovala. ale chybička se mohla vloudit. Děkuji

21. 12.

Zítra končí vyučování ve 11, 30 hodin. Kdo má vánoční čepičku, vezme si ji s sebou.


8.12.

Doučování z anglického jazyka se ve čtvrtek 9. a 16.12. nekoná. I.Borsová

7. 12.

Děti mají zákaz chodit k rybníčku , co je na školním pozemku vedle jídelny! Prosím, zvláště některým je potřeba to zdůraznit. Už s tím byly nepříjemnosti.

2. 11.

Protože jsem zapomněla dětem říci, že by se měla zítra konat třídnická hodina, vezmeme si ji chvilku při poslední hodině event. před vyučováním, až většina dorazí. 

15. 11.

Tento pátek 19. 11. si uděláme projektový den na téma Slované. Děti nemusí mít učebnice podle rozvrhu. Pokud byste měli doma obyčejné staré prostěradlo nebo nějaký světlý hábit, který už nepotřebujete, dejte jim to s sebou. K tomu nějaký opasek nebo stačí kus provazu či provázku na opásání. děkuji

11. 11.

Zítra je třídnická hodina v 7, 30 h.

8. 11.

Jen připomínám - zítra je focení - p. Hurdálek ! (pro ty, co si to objednali ).

Dnes bylo předposlední plavání, to poslední je příští týden v úterý 16. 11. , odjezd je v 10,00 hodin. Žáci přijdou do školy na 1. a 2. hodinu a po návratu z plavání půjdou domů ( popř. na oběd ).

Od příštího týdne bude také změna rozvrhu, natištěný nový rozvrh jim rozdám v pátek.

Známky za 1. čtvrtletí tohoto šk. roku jsem doplnila do Bakalářů, zítra ještě dostanou ŽK s těmito známkami ( jen se omlouvám, napsala jsem to jinam, než mělo být ) a stručné hodnocení.


3. 11.

Rodičovská unie při ZŠ Velké Poříčí a městys Velké Poříčí pořádají Lampionový průvod strašidelnou Olšinou. Sraz se strašidelnými světýlky je v pátek 5. listopadu v 18 h před základní školou. Na sebe kostým a s sebou lampion. U hasičárny bude strašidelná párty a stanoviště s úkoly, opékání (vlastních) špěkáčků, k dispozici bude teplý čaj a pro rodiče svařené víno.

V případě nepříznivého počasí se akce ruší.


26.10. SOPTÍKOVO LYŽOVÁNÍ 28.2. - 4.3.2022 odpoledne

Návod na přihlášení dětí na kurz Soptíkovo lyžování

Klikněte prosím na odkaz níže a vyplňte všechny požadované kolonky. Po přihlášení Vám zašleme informace ohledně přípravy dítěte, pojištění a organizační informace. Registrujte se prosím do 15.11.2021. Až bude čas pro platbu, pošleme Vám informace e-mailem.

https://www.soptikovolyzovani.cz/reg/Vel7Po/

Pokud byste si s čímkoliv nevěděli rady, volejte na 604 785 676 nebo 771 169 019.

Děkujeme za projevenou důvěru a těšíme se brzy na viděnou.

Tým ENERGY SKI SCHOOL

https://www.skiolesnice.cz


21. 10.

Zítra se koná třídnická hodina - prosím v 7, 30 hodin ve třídě!

19. 10.

Jako každý rok přijde do školy p. Hurdálek na vánoční focení ( 9. 11. v 10, 00 hod. ), děti dostaly lístečky na závaznou objednávku. Pokud máte zájem, tak vyplnit a přinést.

12. 10.

Někteří žáci nesplnili úkoly z Přír. nebo Vlast. Chci jen upozornit na to, že N v Bakalářích znamená v podstatě za 5, X znamená, že odevzdal popřípadě dodatečně dodělal.

7. 10.

Zítra se koná třídnická hodina - v 7, 30 hod. ve třídě.

1. 10.

Dnes třídnická hodina nebyla, bude příští pátek ( 8, 10. ). Budu se snažit vždy předem dát upozornění na webové stránky.

Jen připomínám - v pondělí plavání, sraz v 7, 10 nejpozději ! před školou.


28.9. Doučování (Borsová) - ve čtvrtek 13 - 13:45 proběhne hodina anglického jazyka.                                                   Prosím potvrdit účast dítěte na email: iveta.borsova@seznam.cz

24. 9.

Protože v pondělí odpadá výuka plavání, bude náhradní hodina v úterý 16. 11. v 10,00 hodin. Bude to zároveň tedy poslední plavání.

20. 9. 

Přeposílám program našeho výletu s tím, že nakonec máme sraz u Restaurace Lví dvůr pod Hradem, začínáme na Hradě a končíme na Václavském náměstí u koně.

Cílem této komentované prohlídky s průvodcem je seznámit studenty a žáky s nejvýznamnějšími památkami našeho hlavního města a podrobněji pak s památkami Pražského hradu a významnými osobnostmi našich dějin, zejména s postavou sv. Václava, Karla IV. a dalšími panovníky. Prohlídku začneme u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, kde se nacházelo centrum Nového Města, které roku 1348 založil panovník Karel IV., ukážeme si budovu Národního muzea. Z Václavského náměstí se přesuneme metrem a tramvají na Pražský hrad, kde navštívíme některé objekty a všechna nádvoří. Po cestě na Pražský hrad se na chvilku zastavíme ve Valdštejnské zahradě, je-li otevřená (pouze v období od 1. 4. - 31. 10.) na Malé Straně, prohlédneme si umělé krápníky, voliéry s výry, pávy a především budovu Senátu ČR. Na Pražském hradě navštívíme katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Basiliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Po prohlídce Pražského hradu sestoupíme Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, přejdeme přes Karlův most, navštívíme Staroměstské náměstí, kde je program ukončen. Nevyznáte-li se v Praze, požádejte našeho průvodce, aby Vás doprovodil zpět na nádraží. Možnost pauzy v Mc. Donald´s před Karlovým mostem.

  • Délka programu: 6 hodin
  • Návštěva objektů: ANO (interiéry Pražského hradu dle dohody s pedagogy - katedrála sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Basilika sv. Jiří, Zlatá ulička)


Více zde: https://www.ckvyukajinak.eu/products/a0011-seznameni-s-prahou-a-prazsky-hrad/

17. 9.

Praha :

Odjezd středa 22. 9. v 6, 30 hod. od školy , sraz v 6, 10 hod kvůli testování. S sebou vhodné boty a oblečení ( i do nepohody ), svačinu a pití, kdo potřebuje, tak kinedryl, kapesné. 

Plavání: 

Sraz před školou stačí  nejpozději v 7, 10 hod., protože nás do budovy bazénu pouští až v 7, 30 hod. a vždy jsme tam zbytečně čekali. Prosím, aby děvčata měla svázané vlasy pokud možno do nějakého drdůlku popř plavací čepici. Je tam 40 děvčat a asi 4 fény a navíc venku čeká další škola, až my opustíme budovu. Není proto možné všechny dokonale vyfénovat. Děkuji

10. 9. 

V pondělí se již děti netestují, sraz ráno v 6, 50 hodin před školou.

Děti dostaly lístky ohledně třídních schůzek, prosím podepsat a vrátit.Informace ohledně cen PS a ost. :   Velké PS + ostatní sešity celkem 511.- Kč, Rodičovská unie + kopírka + čtvrtky celkem 200.- , dohromady prosím 711.- Kč. Můžete posílat po dětech nebo zaplatit na třídních schůzkách 16. 9. Děkuji.

Informace k plavání: sraz ve třídě 6, 45 hodin ( děti se musí otestovat ), s sebou to samé , co loni ( plavky - ne bermudy!, ručník, mýdlo, kdo potřebuje, tak plavací čepici, když bude chladno, tak pokrývku hlavy na ven. Na první lekci doporučuji s sebou župan, aby jim při čekání na rozdělení do skupin nebyla zima. Věci na plavání dát zvlášť do batůžku !


Prosím, pořiďte dětem notýsek na úkoly.