Poříčské olympijské hry

6.dubna 1896, Athény, Řecko - 1. mezinárodní olympijské hry.

5.září 2020, Velké Poříčí, Česká republika - 1. poříčské olympijské hry.

Na prvních letních olympijských hrách v Athénách soutěžilo 245 sportovců ve 43 soutěžních disciplínách devíti sportů. Členové Rodičovské unie při ZŠ Velké Poříčí, žáci i učitelé připravili pro děti pouze 10 soutěžních disciplín, ale hlavní bylo setkání dětí, jejich rodičů a veřejnosti, aby se připomněla olympijská myšlenka sportu v rytířském duchu, bez dopingu a drog.

Akce se konala za podpory Městyse Velkého Poříčí, SDH Velké ho Poříčí a MAS Stolové hory.

Her se aktivně zúčastnilo 87 závodníků různých věkových kategorií, kteří byli doprovázeni a povzbuzováni svými kamarády, rodiči či prarodiči. Pořadatelé i soutěžící se snažili dodržovat zásady sportovního ducha a fair play. Každá disciplína byla připravena tak, aby si ji děti užily, ale zároveň museli použít své sportovní dovednosti.

Po úvodní řeči pana starosty Josefa Krále byla zapálena olympijská pochodeň, kterou si předali 3 žáci ZŠ - účastníci olympiády mládeže, Aneta Gultová, Bára Ficencová a Jakub Šolín. Poté děti i pořadatelé složili slavnostní olympijský slib, byla vyvěšena vlajka Velkého Poříčí a vlajka olympijských her. Každý sportovec byl odměněn za své výkony a přístup perníkovou medailí z cukrářské dílny paní Boháčové a pamětním listem za účast a snad i hezkým zážitkem.

Nejkrásnější bylo vidět rozesmáté tváře dětí, spokojené rodiče i radostné pořadatele. Navíc nám během plnění disciplín svítilo sluníčko a všichni měli dobrou náladu. Po zakončení her zábava pokračovala v prostoru za hasičskou zbrojnicí, kde dobrovolní hasiči připravili občerstvení a                  k poslechu hrála skupina Zleknutí.

Děkujeme účastníkům, rodičům i pořadatelům za pěkně připravenou akci a těšíme se na viděnou!

Za Rodičovskou unii Iveta Borsová

Foto ke shlédnutí zde: